Piercing do ucha alebo jazyka: Aké sú výhody a riziká?
Piercing najviac láka predovšetkým mladých ľudí v období experimentov, tento druh šperku si obľúbilo ale aj mnoho dospelých. Náušnicu v nejakej časti tela skrátka buď milujete, alebo sa vám vôbec nepáči.
Aké druhy piercingov existujú, aké riziká sú s nimi spojené a prečo sa nehodia ku každému? Zistite všetky dôležité informácie!
Piercing jazyka
Mnoho mladých žien volí piercing jazyka ako jeden z tých najlepších šperkov na obohatenie samotného vzhľadu. Piercing jazyka totiž môže pôsobiť tajomne, sexy a s nádychom erotiky, čo zvyšuje obľúbenosť u potenciálnych partnerov. Navyše sa o ženách s piercingom v jazyku hovoria zaujímavé veci, ktoré skrátka každého muža lákajú. Každý by chcel skúsiť sa bozkávať so ženou s piercingom v jazyku.
Piercing jazyka má jednu veľkú výhodu – pokiaľ nechcete, nikto o ňom nebude vedieť. Na rozdiel od piercingu v obočí alebo v nose ho totiž ľahko skryjete.
Nevýhodou tohto zaujímavého šperku je pomerne veľká bolesť pri samotnej aplikácii.
Po prepichnutí jazyka čakajte aj niekoľko dní opuch a bolesť, ktorú sprevádza „šliapanie si na jazyk“ a problémy so žuvaním stravy. Než sa rana zacelí, je nutné dodržiavať abstinenciu alkoholu aj fajčenie a samozrejme nadmernú hygienu.
Obľúbený piercing v pupku
Pokiaľ existuje piercing, ktorý si nechávajú pichnúť predovšetkým ženy a mladé dievčatá, potom je to ten v pupku. Ozdoba brucha pôsobí veľmi žensky, pôvabne a tiež zvodne. Umiestňuje sa na horný okraj pupku a zvyčajne má zahnutý tvar do banánu – a na výber máte z mnohých typov. Vôbec najobľúbenejšie sú piercingy s kamienkami alebo visiacimi aplikáciami.
Piercing v uchu je veľmi moderný
Posledné roky sa do módy opäť vracia piercing ucha. Jedna dierka v uchu pre klasickú náušnicu totiž nemusí hociktorej žene stačiť. Ďalšie náušnice na uchu pôsobia veľmi decentne až elegantne, zvlášť keď vyberiete vhodný piercing. Do ucha si môžete nechať pichnúť piercing na najrôznejšie miesta, najčastejšou voľbou je však časť hneď nad prvou dierkou. Môžete však zvoliť aj piercing v hornej časti ucha.
Starostlivosť o ranu
Čerstvý piercing v uchu so sebou nesie aj veľa práce a možných rizík. Prvý týždeň môžete cítiť svrbenie alebo malé bolesti, objaví sa aj začervenanie. Preto je nutné okolie rany často čistiť, aby sa doň nedostala infekcia. Stačí použiť klasický vatový tampón raz za deň a vyčistiť vpich dezinfekciou a vodou. Nezabudnite náušnicou trochu zahýbať, aby sa dezinfekcia dostala aj do miest, kde sa práve ucha piercing dotýka. Na rýchle a jednoduché hojenie môžete použiť aj roztok tvorený z vody a morskej soli.
Aby rana zbytočne nemokvala, je nutné po každom umývaní ju riadne vysušiť. Vyhnite sa v čase hojenia rany chlórovaným bazénom, saune a soláriám.
Ako dlho trvá hojenie?
Úplne zahojený bude piercing za mesiac až dva, pri piercingu do chrupavky môže trvať rekonvalescencia o niečo dlhšie. Pokiaľ necítite žiadnu horkosť, začervenanie, svrbenie či bolesť a z ucha nevyteká žiadny hnis, môžete ucho považovať za zahojené. V tejto chvíli si môžete vymeniť náušnicu za ktorúkoľvek inú a užívať si nový módny doplnok.
Piercing do nosa
Existuje mnoho druhov a možností, ako si nechať prepichnúť nos. Od decentných a jednoduchých šperkov po komplikované a mohutné piercingy si určite vyberiete aj vy ten najlepší pre vás. Pokiaľ cielite na jemný a ženský vzhľad, potom bude najvhodnejším piercingom jednoduchý malý kamienok na boku jednej nosovej dierky.
Ak miluje drsnejší vzhľad a chcete svoj imidž podporiť niečím originálnym, potom bude najlepšou voľbou septum piercing. Tento neobvyklý šperk je prepojením oboch nosových dierok stredom jedným vpichom. Pre tento druh piercingu sa často používa krúžok visiaci z nosa. Piercing v nose sa pomerne dobre hojí, hoci sa jedná o chrupavku.
Riziká spojené s piercingom
Medzi isté nevýhody pri piercingu v ústach patrí narušenie tkaniva jazyka alebo poškodenie zubnej skloviny kovom náušnice. Existuje ale mnoho ďalších nevýhod a rizík, ktoré sú spojené s nosením rôznych piercingov:
- Kožné problémy – pokiaľ sa vám piercing prestane páčiť alebo si naň skrátka vaše telo nezvykne, po vpichu vám zostane nevzhľadná jazva. Napríklad v obočí alebo na inej časti tváre potom musíte jazvu kryť make-upom, čo je pomerne frustrujúce.
- Infekcia – existuje mnoho druhov kožných infekcií, ktoré môžu spôsobiť veľkú bolesť, hnisanie alebo opuchy, vďaka ktorým zistíte, že vaše telo nový šperk na tele neznesie.
- Zachytenie o oblečení – ak sa váš piercing zachytí pri vyzliekaní, môžete si spôsobiť pomerne bolestivé a nepríjemné tržné rany na tele, ktoré dá do poriadku iba lekár a jeho šijacie nástroje.
Máte aj vy nejaký piercing? A kde?
Zdroj: medium.com
Komentáre sú vypnuté.